×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Chełmiec: sanepid przedłuża zakaz spożywania wody z kranów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia19 listopada 2013 12:01

Z powodu wykrycia bakterii z grupy coli do czwartku (21 listopada) kilka tysięcy mieszkańców gminy Chełmiec koło Nowego Sącza nie może spożywać wody z kranów - poinformowała PAP kierowniczka Nadzoru Higieny Komunalnej nowosądeckiego Sanepidu Maria Kneć. Wcześniejszy zakaz obowiązywał do poniedziałku (18 listopada).

Chełmiec: sanepid przedłuża zakaz spożywania wody z kranów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zanieczyszczoną wodę inspektorzy Sanepidu stwierdzili w czwartek (14 listopada) u odbiorców korzystających z sieci Spółki Wodociągowej w Biczycach Dolnych; chodzi o miejscowości: Biczyce Dolne i Górne, Trzetrzewina, Niskowa i Chełmiec. Początkowo wodociąg miał być nieczynny do poniedziałku, jednak Sanepid musi pobrać kolejne próbki wody do badania.

Prezes Spółki Wodociągowej w Biczycach Dolnych Jan Stawiarski zapewnił PAP, że po dezynfekcji sieci badania wody wykonało akredytowane laboratorium, które nie stwierdziło obecności bakterii coli i escherichia coli, jednak te wyniki musi potwierdzić Sanepid.

Mieszkańcy gminy Chełmiec mogą pobierać wodę zdatną do picia w dwóch punktach - w szkołach podstawowych w miejscowościach Rdziostów i Marcinkowice. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną skażenia wody.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze