×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Centrum Zdrowia Dziecka: ewakuowano ok. 20 pacjentów z zalanego oddziału

Autor: PAP/Rynek Zdrowia29 października 2017 16:26

W Centrum Zdrowia Dziecka nastąpiła ewakuacja jednego z oddziałów, który został zalany w wyniku uszkodzenia dachu podczas wichury. Ewakuowano ok. 20 pacjentów; część z nich została odesłana do domu, część przeniesiona na inne odziały - poinformowała PAP rzeczniczka CZD Katarzyna Gardzińska.

Centrum Zdrowia Dziecka: ewakuowano ok. 20 pacjentów z zalanego oddziału
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak podała Gardzińska, oddział rehabilitacji został zamknięty po tym, jak w wyniku silnego deszczu i wiatru uszkodzony został dach placówki, a do pomieszczeń zaczęła wlewać się woda.

- Na oddziale przebywało ok. 20 pacjentów. Część została wypisana do domów - w tym momencie przyjeżdżają po nich rodzice. Ci, którzy wymagają dalszej hospitalizacji zostali przeniesieni na inne oddziały - zostały dla nich przygotowane pomieszczenia do tymczasowego pobytu w ciągu dnia" - wyjaśniła rzeczniczka. Gardzińska zapewniła, że nikt z pacjentów, ani personelu szpitalnego nie ucierpiał.

- W tym momencie na terenie oddziału rehabilitacji pracuje ekipa techniczna, która ocenia szkody i zdecyduje, czy uda się szybko przywrócić prawidłowe funkcjonowanie oddziału - dodała Gardzińska.

Informację jako pierwszy podał portal RMF24.

Iwona Żurek - PAP

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze