Caritas poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą starszym i chorym w ich domach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 lutego 2019 20:55

Centrum Wolontariatu Caritas poszukuje chętnych, którzy będą odwiedzać w domach osoby chore i starsze. Do tej pory w wolontariat zaangażowało się blisko 187 osób, które każdego dnia niosą pomoc potrzebującym.

Caritas poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą starszym i chorym w ich domach
Chodzi o to, aby każdy potrzebujący otrzymał pomoc i wsparcie Fot. Archiwum

- Ideą podjętej inicjatywy jest zadbanie o osoby, które nie mogą angażować się w życie społeczne, ze względu na ciężki stan fizyczny lub psychiczny. Chcemy również dotrzeć z pomocą do osób, które zostały opuszczone przez rodzinę lub są samotne ze względu na brak czasu rodziny. Liczymy, że zaangażujemy setki osób, które poświęcą swój czas dla drugiego człowieka - podkreślił Paweł Pomin z Caritas Poznań.

Koordynatorka Indywidualnego Wolontariatu Caritas Karolina Dragan wskazała, że otwierając się na nową płaszczyznę działania, jaką jest wolontariat domowy, Caritas stara się, aby każdy potrzebujący otrzymał pomoc, wsparcie, zainteresowanie i został objęty troską.

- Mamy świadomość, że nie jest to łatwe zadanie, nieść pomoc samotnym, starszym i chorym w ich środowisku domowym, dlatego liczymy na zaangażowanie osób chętnych, odpowiedzialnych i sumiennych, dla których liczy się dobro drugiego człowieka - zaznaczyła.

Wolontariusze działają obecnie na trzech płaszczyznach, angażując się w wolontariat domowy, akcyjny i w miejscach pomocy, czyli m.in. jadłodajniach, świetlicach socjoterapeutycznych, domach pomocy społecznej, szpitalach czy specjalnych ośrodkach wychowawczych.

Centrum Wolontariatu Caritas działa przy Caritas Archidiecezji Poznańskiej od września 2018 r. i zrzesza Parafialne Zespoły Caritas, Szkolne Koła Caritas oraz Indywidualny Wolontariat Caritas.

Anna Jowsa - PAP

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum