Caritas Polska rozpoczyna akcję "Szpital dla Gazy"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 sierpnia 2014 18:59

Zbiórkę pieniędzy, z których zakupione mają zostać środki medyczne dla mieszkańców Strefy Gazy, rozpoczęła 4 sierpnia Caritas Polska. Akcję można wspierać m.in. za pośrednictwem sms-ów.

''O pomoc dla miasta znajdującego się w dramatycznej sytuacji humanitarnej apeluje Caritas Internationalis"- podała Caritas Polska.

Akcję można wspomóc, wysyłając sms z hasłem: GAZA pod numer 72052. Koszt sms-a wynosi 2,46 zł z VAT. Pieniądze można też wpłacać na konto Caritasu podane na stronie internetowej: www.szpitaldlagazy.com.

Od 8 lipca, w odpowiedzi na ostrzał terytorium Izraela pociskami rakietowymi, w Strefie Gazy trwa operacja wojsk izraelskich, której celem jest m.in. zniszczenie tuneli wykorzystywanych przez radykalne palestyńskie ugrupowanie Hamas do przemytu broni. W trwającym od blisko miesiąca konflikcie zginęło dotąd ponad 1800 Palestyńczyków.

''Stale rośnie liczba pacjentów wymagających leczenia, a instytucje państwowe nie są w stanie samodzielnie odpowiedzieć na kryzys" - zaznaczyła Caritas.

Jak dodała, o wsparcie i koordynację pomocy poszkodowanym, którzy przebywają w placówkach medycznych w Gazie, zwróciły się do Caritas Jerozolima: Agencja ONZ ds. Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie wraz z palestyńskim ministerstwem zdrowia.

Obecnie - jak poinformowano - w Gazie pracuje składający się z 17 osób zespół Caritas Jerozolima. Zajmuje się on udzielaniem pomocy medycznej oraz dystrybucją żywności, środków higienicznych i wody pitnej. Zebrane w Polsce fundusze zostaną przekazane Caritas Jerozolima, która kupi leki i przekaże je zespołowi w Gazie.

Rozpoczęta w poniedziałek (4 sierpnia) akcja polskiego Caritasu ma być prowadzona do odwołania.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum