Caritas Polska na Zgromadzeniu Ogólnym Caritas Internationalis

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 maja 2019 18:39

Konfederacja Caritas na świecie wybrała Aloysius John na nową sekretarz generalną Caritas Internationalis. Wybory odbyły się podczas Zgromadzenia Ogólnego w Rzymie, w którym biorą udział reprezentacje Caritas z całego świata, m.in. dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki wraz z zespołem.

Caritas Polska na Zgromadzeniu Ogólnym Caritas Internationalis
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Biuro prasowe Caritas poinformowało PAP w środę (29 maja), że kard. Luis Antonio Tagle został ponownie wybrany na przewodniczącego Caritas Internationalis.

Aloysius John odpowiada obecnie za rozwój organizacji i zwiększanie zdolności instytucjonalnych Caritas Internationalis. Rozpoczęła właśnie 4-letnią kadencję na stanowisku Sekretarz Generalnej.

- Bardzo cieszę się z ponownego wyboru kard. Tagle na stanowisko przewodniczącego oraz z nominowania nowej sekretarz generalnej - powiedział ks. Marcin Iżycki. Wyraził też nadzieję, że w przyszłości nasza współpraca będzie jeszcze bardziej owocna, a "obecność Caritas Polska w międzynarodowej strukturze Caritas przyczyni się do tworzenia jeszcze bardziej skutecznego dzieła miłosierdzia".

Stanisław Karnacewicz

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze