CIR: animacje dotyczące szczepień na ekranach LED w całym kraju

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 stycznia 2021 08:00

Na ekranach LED w całym kraju można już zobaczyć animacje nt. szczepień przeciw COVID-19; w krótkich materiałach informacyjnych Cezary Pazura – aktor i ambasador kampanii #SzczepimySię, mówi o bezpieczeństwie i wiarygodnych źródłach informacji na temat szczepionek - przekazało CIR.

CIR: animacje dotyczące szczepień na ekranach LED w całym kraju
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Centrum Informacyjne Rządu przypomniało w komunikacie, że od kilku dni w mediach społecznościowych Kancelarii Premiera dostępne są animacje na temat szczepień przeciw COVID-19. W krótkich materiałach informacyjnych Cezary Pazura - aktor i ambasador kampanii #SzczepimySię mówi o bezpieczeństwie i wiarygodnych źródłach informacji na temat szczepionek.

Teraz - poinformowało CIR - animacje można zobaczyć na ekranach LED w całym kraju - w tym m.in. na stacjach benzynowych, w salonach prasowych, a także przy kasach PKP.

"Opole, Bełchatów, Słupsk, Pabianice - to tylko przykłady miast, w których mieszkańcy mogą zobaczyć na ekranach LED krótkie animacje informacyjne na temat szczepień. Materiały od dziś są wyświetlane m.in. na stacjach benzynowych, a także w salonach prasowych. W Krakowie, Poznaniu i Warszawie pasażerowie mogą je zobaczyć również na dworcach PKP. Łącznie animacje są wyświetlane na 400 ekranach w 200 lokalizacjach w całej Polsce" - czytamy w komunikacie CIR.

Animacje informują, że szczepienie przeciw COVID-19 to dużo mniejsze ryzyko zachorowania, a w przypadku choroby szczepionka zapewnia łagodniejszy przebieg i mniej powikłań. Po drugie animacje podkreślają, że szczepienia przeszły rygorystyczne testy, co sprawia że są bezpieczne.

Animacja podaje też źródła wiarygodnych i kompleksowych informacji o szczepieniach, czyli stronę internetową gov.pl/szczepimysie. "Szybko i wygodnie sprawdzimy tam m.in.: wiadomości na temat Narodowego Programu Szczepień, mapę punktów szczepień, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz wypowiedzi ekspertów. Dla obywateli przeznaczona jest również bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989" - przypomina CIR.

Karol Kostrzewa

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze