CBOS: 43 proc. Polaków pozytywnie ocenia funkcjonowanie NFZ

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 marca 2020 12:14

Działalność Narodowego Funduszu Zdrowia pozytywnie ocenia 43 proc. Polaków, a negatywnie 51 proc. - wynika z marcowego badania CBOS, w którym respondenci pytani byli o ocenę pracy instytucji publicznych. Jest to najlepsza ocena NFZ od 2010 r., odkąd CBOS sonduje opinie w tej sprawie.

Jest to najlepsza ocena NFZ od 2010 r. Fot. Archiwum

Działalność NFZ pozytywnie ocenia 43 proc. Polaków, o 17 punktów procentowych więcej niż pół roku temu, a negatywnie - 51 proc., o 14 punktów mniej niż we wrześniu ub.r.

Dobre opinie relatywnie często wskazują respondenci mający wykształcenie podstawowe, najmłodsi i najstarsi badani, a także najbardziej zaangażowani w praktyki religijne i identyfikujący się z prawicą, a złe - najlepiej wykształceni, mieszkający w dużych miastach, mający od 45 do 54 lat i deklarujący orientację lewicową.

W badaniu pytano też o ocenę działalności m.in. parlamentu, prezydenta, a także samorządów, policji, sądów i prokuratury. Sondaż wykonywano od 5 do15 marca na reprezentatywnej próbie 919 mieszkańców Polski.

W raporcie podsumowującym badanie zaznaczono, że w trakcie realizacji sondażu sytuacja w kraju zmieniała się dynamicznie w związku z wprowadzeniem nadzwyczajnych środków prewencyjnych związanych z epidemią koronawirusa, stąd też respondenci udzielający odpowiedzi w ostatnich dniach trwania badania robili to w innych okolicznościach niż ci, którzy odpowiadali jako pierwsi.

"Z tego powodu przedstawione wyniki trzeba traktować z pewną ostrożnością" - zauważono. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum