Były dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego nowym zastępcą prezydenta Krakowa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 września 2015 16:20

Andrzej Kulig, były dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego, zajmie stanowisko dotychczasowej zastępcy prezydenta Krakowa ds. kultury i promocji miasta, jednak jego kompetencje zostaną rozszerzone do spraw pomocy społecznej.

Były dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego nowym zastępcą prezydenta Krakowa
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak poinformował dziennikarzy we wtorek (29 września) prezydent Jacek Majchrowski, Kulig będzie pełnił funkcję zastępcy prezydenta Krakowa ds. pomocy społecznej, kultury i promocji miasta. Stanowisko obejmie 5 października. Majchrowski zaznaczył, że już współpracował z Kuligiem w urzędzie wojewódzkim i magistracie. Kulig przez ostatnie miesiące był pełnomocnikiem prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej.

Kulig powiedział, że nie rości sobie pretensji do tego, żeby być znawcą kultury wysokiej, niskiej, mieszczańskiej czy awangardowej. - Wydaje się mi, że mam pewne kompetencje zarządcze, które będę chciał wykorzystać przede wszystkim dla koordynacji tych działań, które zostały wyznaczone w ciągu ostatnich wielu lat przy udziale pani prezydent Sroki - powiedział Kulig.

Sroka 3 października obejmie stanowisko dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. We wtorek podziękowała prezydentowi Majchrowskiemu, pracownikom magistratu i dziennikarzom za współpracę. Według niej dotychczasowe doświadczenie Kuliga jest cenne dla dalszego rozwoju kultury w mieście.

Andrzej Kulig przez ostatnie miesiące był pełnomocnikiem prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej. Ma tytuł doktora habilitowanego prawa konstytucyjnego, jest związany z Katedrą Prawa Ustrojowego Porównawczego Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor licznych publikacji naukowych.

W latach 1996-1998 był dyrektorem gabinetu wojewody krakowskiego, a następnie w latach 1998-2002 dyrektorem Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie. W Urzędzie Miasta Krakowa pracował w latach 2002-2004 na stanowisku dyrektora magistratu. Od 2005 do 2014 r. był zatrudniony na stanowisku dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Kulig jest żonaty, ma troje dzieci.

Czytaj także: Kraków: Andrzej Kulig odwołany ze stanowiska dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum