PAP/Rynek Zdrowia | 29-09-2015 16:20

Były dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego nowym zastępcą prezydenta Krakowa

Andrzej Kulig, były dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego, zajmie stanowisko dotychczasowej zastępcy prezydenta Krakowa ds. kultury i promocji miasta, jednak jego kompetencje zostaną rozszerzone do spraw pomocy społecznej.

Były dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego nowym zastępcą prezydenta Krakowa. Fot. Fotolia

Jak poinformował dziennikarzy we wtorek (29 września) prezydent Jacek Majchrowski, Kulig będzie pełnił funkcję zastępcy prezydenta Krakowa ds. pomocy społecznej, kultury i promocji miasta. Stanowisko obejmie 5 października. Majchrowski zaznaczył, że już współpracował z Kuligiem w urzędzie wojewódzkim i magistracie. Kulig przez ostatnie miesiące był pełnomocnikiem prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej.

Kulig powiedział, że nie rości sobie pretensji do tego, żeby być znawcą kultury wysokiej, niskiej, mieszczańskiej czy awangardowej. - Wydaje się mi, że mam pewne kompetencje zarządcze, które będę chciał wykorzystać przede wszystkim dla koordynacji tych działań, które zostały wyznaczone w ciągu ostatnich wielu lat przy udziale pani prezydent Sroki - powiedział Kulig.

Sroka 3 października obejmie stanowisko dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. We wtorek podziękowała prezydentowi Majchrowskiemu, pracownikom magistratu i dziennikarzom za współpracę. Według niej dotychczasowe doświadczenie Kuliga jest cenne dla dalszego rozwoju kultury w mieście.

Andrzej Kulig przez ostatnie miesiące był pełnomocnikiem prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej. Ma tytuł doktora habilitowanego prawa konstytucyjnego, jest związany z Katedrą Prawa Ustrojowego Porównawczego Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor licznych publikacji naukowych.

W latach 1996-1998 był dyrektorem gabinetu wojewody krakowskiego, a następnie w latach 1998-2002 dyrektorem Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie. W Urzędzie Miasta Krakowa pracował w latach 2002-2004 na stanowisku dyrektora magistratu. Od 2005 do 2014 r. był zatrudniony na stanowisku dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Kulig jest żonaty, ma troje dzieci.

Czytaj także: Kraków: Andrzej Kulig odwołany ze stanowiska dyrektora Szpitala Uniwersyteckiego