×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Bydgoszcz: wystawa pozwoli poznać tajniki umysłu

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia14 stycznia 2014 11:01

Zespół Szkół Technicznych ze Szkolnym Ośrodkiem Kariery będzie oprowadzać chętnych po wyjątkowej wystawie "Mózg", podczas zwiedzania której będzie można się aktywnie dowiedzieć między innymi jak się uczyć.

Bydgoszcz: wystawa pozwoli poznać tajniki umysłu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

To już kolejna edycja wystawy pozwalająca na poznanie tajników umysłu. Tym razem organizatorzy chcą przedstawić "Skuteczne metody uczenia się". I mają na to niebanalne sposoby. Uczniowie będą mieli okazję zapoznać się z metodą skojarzeń, z elementami muzykoterapii. Zaprezentowane zostaną również gry edukacyjne. Będzie można także spróbować sterować helikopterem, używając tylko własnego umysłu, potrenować koncentrację przy pomocy metody Biofeedback, a także zobaczyć na EEG własne fale mózgowe.

Zaplanowano także naukę relaksacji różnymi metodami. Główne zasady tegorocznej wystawy brzmią: zaskocz, zapamiętaj, zastosuj.

Poprzednie edycje "Mózgu" cieszyły się ogromną popularnością. Ekspozycja została nawet doceniona podczas jednego z konkursów przez firmę Microsoft. W tym roku również zostanie zaprezentowana w Barcelonie. W pracę nad wystawą zaangażowani są nie tylko nauczyciele, ale również uczniowie ZST, i to oni będą oprowadzać zwiedzających.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze