Bydgoszcz: w szpitalu powstała ''Czytelnia Uśmiechu''

Autor: SAB/Rynek Zdrowia • • 22 września 2011 11:27

Mali pacjenci Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy od czwartku (22 września) mogą korzystać z przekazanego przez Fundację "Razem możemy więcej" zestawu książek i audiobooków.

Bydgoszcz: w szpitalu powstała ''Czytelnia Uśmiechu''
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
"Czytelnia Uśmiechu" to ogólnopolski program, skierowany do dzieci i młodzieży, zmagających się z trudnym leczeniem i długotrwałą hospitalizacją. Jego celem jest pomoc małym pacjentom w lepszym zniesieniu długotrwałego pobytu w szpitalu.

W programie uczestniczą wszystkie specjalistyczne ośrodki w Polsce. „Czytelnie Uśmiechu" powstaną w szpitalach w Białymstoku, Olsztynie,
Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Bydgoszczy, Warszawie, Lublinie, Łodzi, Kielcach, Zielonej Górze, Chorzowie, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu i
Zabrzu.

W tworzeniu kanonu książek „Czytelni Uśmiechu" pomagają specjaliści z Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, dr Grażyna Walczewska- Klimczak, animator czytelnictwa dziecięcego oraz dr Danuta Świerczyńska- Jelonek, znawca i krytyk literatury dziecięcej i młodzieżowej.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum