Bydgoszcz: szpital każe rodzicom niepełnosprawnych dzieci płacić za parking

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 28 marca 2019 09:42

Wojewódzki Szpital Dziecięcy od poniedziałku (25 marca) wprowadził opłaty za parkowanie. Także dla osób niepełnosprawnych. Rodzice dzieci z orzeczeniem interweniują u pełnomocniczki wojewody.

Bydgoszcz: szpital każe rodzicom niepełnosprawnych dzieci płacić za parking
Na parkingu przed szpitalem tylko pierwsze pół godziny można parkować za darmo. Dotyczy to też kierowców - rodziców niepełnosprawnych dzieci. Fot. archiwum

Na parkingu przed szpitalem pierwsze pół godziny można stać za darmo, za każdą kolejna godzinę rodzice chorych dzieci, także niepełnosprawnych (mimo wyznaczonych specjalnych miejsc), muszą zapłacić 3 zł.

Zbulwersowani rodzice niepełnosprawnych dzieci napisali pismo do Aleksandry Poeplau, pełnomocniczki wojewody ds. osób niepełnosprawnych i rodziny, prosząc o interwencję w sprawie szpitala dziecięcego i innych bydgoskich lecznic.

"Nikt nie jedzie do szpitala w celach towarzyskich. Jeździmy z naszymi dziećmi po to, by je leczyć, rehabilitować" - piszą. I podkreślają: "My, których dzieci mają kartę parkingową, nie zgadzamy się na to, aby płacić za parkowanie na terenie szpitala. Wśród naszych dzieci są takie, które z racji rehabilitacji spędzają w szpitalu po kilka godzin dziennie i po kilkadziesiąt dni w roku. Nie da się w 30 minut załatwić badań i wizyty u lekarza".

Karta parkingowa, o której piszą rodzice obowiązuje na miejskich ulicach i daje możliwość parkowania za darmo na parkingach podległych miastu. Rodzice tak samo chcą być traktowani w szpitalu. Ten jednak podlega marszałkowi .

Więcej: bydgoszcz.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum