×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Bydgoszcz: studenci medycyny od 25 lat działają społecznie

Autor: Anna Kaczmarek/Rynek Zdrowia18 listopada 2010 14:37

Bydgoski oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland obchodzi 25-lecie swej działalności.

Bydgoszcz: studenci medycyny od 25 lat działają społecznie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Organizacja jest słynna z wielu akcji społecznych np. tej pod hasłem Szpital Pluszowego Misia. Studenci w ramach tej akcji odwiedzają przedszkola i na misach pokazują dzieciom, na czym polegają zabiegi medyczne. Wszystko po to, aby maluchy nie bały się lekarza. W szkołach studenci ze Stowarzyszenia prowadzą m.in. prelekcje z zakresu problemów zdrowotnych czy profilaktyki HIV i AIDS.

Przyszli lekarze ze Stowarzyszenia są bardzo zaangażowani społecznie.

– Nie sztuka jest tylko studiować. Trzeba robić też coś pożytecznego dla innych. Studenci z naszego oddziału to ludzie bardzo ambitni, bycie studentem im nie wystarcza – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Michał Nesteruk, prezydent bydgoskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

Jak podkreśla, postawa studentów, którzy przez te 25 lat działali w Stowarzyszeniu, pozwoliła organizacji stać się rozpoznawalną i cenioną.

– Świadczy o tym chociażby to, że szkoły same się do nas zwracają o to, aby w nich przeprowadzać akcje dla uczniów. Studenci chcą ciekawie wykorzystać ten czas gdy jeszcze nie pracują – dodaje Michał Nesteruk.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland zrzesza studentów medycyny i młodych lekarzy. Jest organizacją apolityczną, samorządną i trwałą, o celach niezarobkowych. W ramach swej działalności należy do Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Studentów Medycyny – IFMSA (International Federation of Medical Students' Associations).

IFMSA jest największą na świecie organizacją studencką, do której należy około 2 mln młodych ludzi, wywodzących się z ponad 90 organizacji członkowskich z całego świata. Od roku 1969 IFMSA współpracuje z WHO. Ponadto obecnymi partnerami Stowarzyszenia są między innymi UNESCO, UNICEF, UNAIDS, UNFPA, UNHCR. IFMSA-Poland tworzy 11 oddziałów, które działają przy wyższych uczelniach medycznych w Polsce.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum