Bydgoszcz: ruszyła akcja "Koperta życia"

Autor: express.bydgoski.pl/Rynek Zdrowia • • 24 maja 2016 08:52

W Bydgoszczy ruszyła akcja "Koperta życia'', skierowana do osób starszych, schorowanych i samotnych. Z inicjatywą włączenia się do tego ogólnopolskiego przedsięwzięcia wystąpiła Bydgoska Rada Seniorów.

Z inicjatywą włączenia się do tej ogólnopolskiej akcji wystąpiła Bydgoska Rada Seniorów. Na początek przygotowano tysiąc kopert życia. Fot. Archiwum

Jak informuje Express Bydgoski, koperta życia to specjalnie przygotowane plastikowe opakowanie zawierające wszystkie najważniejsze informacje dotyczące stanu zdrowia, przewlekłych chorób, uczuleń, przyjmowanych wcześniej i obecnie lekach, a także dane osobowe oraz, co ważne, kontakt do najbliższych oraz nazwisko lekarza pierwszego kontaktu.

Kopertę życia najlepiej przechowywać w specjalnym opakowaniu w lodówce, oznaczając ją naklejką „Tu znajduje się Bydgoska Koperta Życia”. Magistrat na początek ufundował tysiąc kopert życia. Opakowanie wraz kartą informacyjną i naklejką na lodówkę można otrzymać w Urzędzie Miasta, w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego oraz uniwersytetach trzeciego wieku.

Więcej: www.express.bydgoski.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum