Bydgoszcz: policja pomogła w transporcie serca do przeszczepu - dotarło na czas

Autor: Radio PiK/Rynek Zdrowia • • 12 stycznia 2019 10:53

Policjanci z bydgoskiej "drogówki" zapewnili w piątek transport zespołu transplantologów z sercem do przeszczepu na lotnisko w Bydgoszczy. Liczyła się każda minuta - organ musiał dotrzeć do Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu w ciągu trzech godzin.

Bydgoszcz: policja pomogła w transporcie serca do przeszczepu - dotarło na czas
Zespół lekarzy dojechał wraz z sercem na lotnisko policyjnymi radiowozami Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Do dyżurnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zadzwoniła koordynator transplantacji serca i płuca ze szpitala w Zabrzu i poprosiła o pilotaż karetki z sercem i zespołem transplantologów - informuje Radio Pomorze i Kujawy.

Po godzinie 13.00 w jednym z bydgoskich szpitali miało zakończyć się pobranie serce do przeszczepu. W ciągu trzech godzin organ musiał być wszczepiony pacjentowi ŚCCS w Zabrzu.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy o godzinie 13.00 skierował do szpitala dwa radiowozy ruchu drogowego. Kiedy pobranie serca dobiegało końca okazało się, że karetka nie dotrze na czas. Wówczas policjanci w uzgodnieniu z dyżurnym zdecydowali o przewiezieniu zespołu lekarzy z sercem radiowozami. Kilka minut później dotarli na bydgoskie lotnisko, skąd transplantolodzy odlecieli wojskowym samolotem CASA do Katowic.

Dzięki współpracy i sprawnej koordynacji akcja zakończyła się szczęśliwie. Serce dotarło na czas do Zabrza i zostało wszczepione pacjentowi.

Więcej: radiopik.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum