Bydgoszcz: lekarka, aktor i wioślarz uhonorowani w "Alei Autografów"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 listopada 2012 22:00

Mosiężne tabliczki ze swoimi podpisami odsłonili w sobotę (10 listopada) w bydgoskiej "Alei Autografów" lekarka Małgorzata Czajkowska-Malinowska, aktor Leonard Pietraszak i wioślarz Robert Sycz.

- Cieszę się, że w Bydgoszczy pojawiły się kolejne trzy autografy wspaniałych osobistości, reprezentujących różne dziedziny życia. Cieszę się też, że te osoby pozostaną na zawsze w Bydgoszczy. Złożenie autografów to niczym podpisy na cyrografie, to oznacza trwały związek z naszym miastem - powiedział prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski w czasie uroczystości.

Dr Małgorzata Czajkowska-Malinowska jest ordynatorem Oddziału Chorób Płuc i Niewydolności Oddychania oraz szefową Pracowni Zaburzeń Oddychania w Czasie Snu w Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii, prezesem Fundacji Oddech Nadziei, organizatorką Bydgoskich Dni bez Tytoniu i Regionalnego Dnia bez Tytoniu, autorką programu "Dzieciństwo wolne od dymu tytoniowego".

W czasie uroczystości odsłonięcia tabliczek z autografami dr Czajkowska-Malinowska z dumą mówiła, że działania, które podjęła przed laty przynoszą sukces i znajdują sprzymierzeńców.

"Aleja Autografów" powstała w 2007 r. Jest częścią ulicy Długiej, będącej obecnie deptakiem. Tabliczki z odwzorowanymi podpisami wyróżnionych są umieszczone w bruku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum