Bydgoszcz: będzie rozbudowa ośrodka Braille'a

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 maja 2011 10:31

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Louisa Braille'a w Bydgoszczy, liczący 139 lat, zostanie rozbudowany o nowe skrzydło, w którym znajdzie się 26 sal dydaktycznych i pracowni. Inwestycja o wartości 5,3 mln zł ruszy w czerwcu.

Bydgoszcz: będzie rozbudowa ośrodka Braille'a
Ośrodek przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży niewidomej, słabo widzącej, głuchoniemej, a także ze złożonymi niepełnosprawnościami. Obecnie w placówce uczą się 273 osoby w wieku od 2,5 do 24 lat.

W ramach inwestycji m.in. powstaną: sale do zajęć dydaktycznych i indywidualnej nauki, pracownie hotelarska, gastronomiczna, informatyczna, stolarska, garncarska, zajęć plastycznych. Niektóre pracownie dydaktyczne będą miały aneksy kuchenne, gdzie będą prowadzone zajęcia przygotowujące do życia.

Dzięki rozbudowie powierzchnia ośrodka powiększy się o prawie 1,3 tys. m kw. Inwestycja zostanie dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Z nowych sal i pracowni podopieczni ośrodka zaczną korzystać jeszcze w tym roku.

Bydgoski ośrodek im. Braille'a został założony w 1872 r. Obecnie jest to jedyna placówka tego rodzaju w województwie kujawsko-pomorskim. W ramach ośrodka działa szkoła podstawowa, gimnazjum, zasadnicza szkoła zawodowa, liceum ogólnokształcące i szkoła policealna, a także szkoła przysposabiająca do pracy.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum