Bydgoszcz: Medicalia 2009

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 22 listopada 2009 12:35

W niedzielę (22 listopada) w Bydgoszczy rozpoczęły się Medicalia, czyli Dni Nauki, organizowane w nowej formule przez Collegium Medicum Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika (CM UMK).

Oprócz tradycyjnych warsztatów w szpitalu zaplanowano imprezę otwartą, podczas której zostanie zaaranżowany wypadek samochodowy i akcja ratownicza.

Akcja ratownicza, oczywiście, nie wyczerpuje programu. Impreza ma charakter edukacyjny i przeznaczona jest dla wszystkich zainteresowanych medycyną mieszkańców miasta. Studenci CM UMK otworzą dla dzieci szpital pluszowego misia, by oswoić maluchy ze szpitalem i sprawić, by przestały tak bardzo go się bać. Dzieci, podczas pobytu w tym szpitalu, nauczą się bandażować chorą łapkę misia, będą mogły zapytać, jak działa stetoskop i posłuchać bicia serca mamy - pisze Gazeta Wyborcza.

Podczas Medicaliów można zasięgnąć porady nie tylko stricte medycznej. Kosmetyczki z CM UMK nauczą, m.in. jak rozpoznać swój typ cery i ocenić poziom nawilżenia skóry, przedstawią zabieg mikrodermabrazji.

Dla osób zainteresowanych medycyną atrakcji nie zabraknie. Dni Nauki to też okazja, żeby postarzeć się na kilka minut. Założenie specjalnego stymulatora pozwoli każdemu wczuć się w rolę schorowanego człowieka i zrozumieć, dlaczego, np. tak trudno wspiąć się mu po schodach albo schylić się, by podnieść coś z podłogi.

Bydgoskie Medicalia potrwają do 28 listopada. Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie internetowej uniwersytetu, niektóre warsztaty cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że już nie ma na nie miejsc. Zapisać się już nie można, np. na warsztaty o tajemnicach i rytuałach sali operacyjnej czy warsztaty, których tematem jest antropologia i kryminalistyka.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum