Bydgoszcz: Konferencja - 100 lat służb sanitarnych

Autor: GIS/Rynek Zdrowia • • 21 listopada 2019 14:47

W siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyła się konferencja pn. „100 lat w służbie dla zdrowia. Zdrowie publiczne - wybrane aspekty” oraz uroczysta gala jubileuszowa z okazji 100-lecia Służb Sanitarnych.

Fot. Katarzyna Gubała/PTWP

Konferencja adresowana była do pracowników służb sanitarnych oraz przedstawicieli instytucji współpracujących z Państwową Inspekcją Sanitarną.

- Jestem dumny, że mamy laboratorium na miarę XX wieku prowadzone przez światowej klasy specjalistów. To pokazuje, jak wielką rolę Państwowa Inspekcja Sanitarna odgrywa w rozwoju polskiej gospodarki. Dzięki temu laboratorium możemy gwarantować bezpieczeństwo polskiej żywności. Tu także możemy identyfikować współczesne zagrożenia dla zdrowia w postaci nowych narkotyków i e-papierosów - powiedział Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.

Gospodarzem spotkania był Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy Jerzy Kasprzak. W trakcie konferencji uroczyście wręczono odznaczenia zasłużonym pracownikom Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Więcej: gis.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum