×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Bydgoski Festiwal Nauki: wykłady o zdrowiu i oglądanie sali operacyjnej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia23 maja 2017 17:31Aktualizacja: 23 maja 2017 17:39

Prawie 900 wydarzeń, przygotowanych przez pięć uczelni, znalazło się w programie Bydgoskiego Festiwalu Nauki, który rozpocznie się w środę 24 maja i potrwa do soboty. Większość festiwalowych spotkań odbędzie się w Bydgoszczy, a część również w Inowrocławiu i Chojnicach.

Bydgoski Festiwal Nauki: wykłady o zdrowiu i oglądanie sali operacyjnej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Organizatorami festiwalu są Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Bydgoska Szkoła Wyższa. W przygotowanie wydarzeń włączyły się różne instytucje kultury, policja, straż pożarna, szkoły, stowarzyszenia, fundacje i firmy.

Program festiwalu, przebiegającego pod hasłem "Złap bakcyla nauki", podzielono na siedem ścieżek tematycznych: artystyczną, humanistyczną, nauk o zdrowiu, nauk ścisłych, przyrodniczą, społeczną i techniczną. Większość festiwalowych imprez odbędzie się w Bydgoszczy, ale część również w Inowrocławiu (Kujawsko-Pomorskie) i Chojnicach (Pomorskie)

Festiwal zostanie uroczyście zainaugurowany w auli Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. W czasie gali wykład "O czym śpiewają białka" wygłosi prof. Karol Kacprzak z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, spektakularne eksperymenty naukowe zaprezentuje Młyn Wiedzy w Toruniu, wystąpi również finalista "The Voice of Poland" Tobiasz Staniszewski.

Jednak już od pierwszego dnia festiwalu zainteresowani będą mogli uczestniczyć w wykładach, pokazach, warsztatach, koncertach. Będą mogli również zwiedzać różnych obiekty w ramach poszczególnych ścieżek tematycznych.

Program przygotowano tak, aby uczestnicy w każdym wieku znaleźli dla siebie coś atrakcyjnego. Będą mogli zobaczyć nie tylko fascynujące eksperymenty naukowe, ale też zdobyć ciekawe informacje, na przykład o zdrowiu i żywieniu, zajrzeć za kulisy teatru czy obejrzeć salę operacyjną w szpitalu.

Zwieńczeniem festiwalu w sobotę będzie wielogodzinny piknik naukowo-rodzinny na Wyspie Młyńskiej w centrum Bydgoszczy. Atrakcje zaprezentują uczelnie zaangażowane w organizację festiwalu, a także zaproszeni goście m.in. z Muzeum Okręgowego i Teatru Polskiego i Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum