Bułgaria: usunięcie 23-kilogramowego guza z jamy brzusznej

Autor: sciencenews.pl/Rynek Zdrowia • • 27 sierpnia 2013 13:06

W szpitalu w Sofii doszło do niecodziennego wydarzenia. Tamtejsi lekarze przeprowadzili niezwykłą operację usunięcia ogromnego guza z jamy brzusznej 67-letniej pacjentki. Po interwencji chirurgicznej, która trwała ponad 3 godziny, kobieta straciła 1/3 swojej dotychczasowej wagi.

Bułgaria: usunięcie 23-kilogramowego guza z jamy brzusznej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pacjentkę hospitalizowano z komplikacjami i wysoką temperaturą po grypie. Wtedy to lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego w Sofii, z oddziału ginekologii i położnictwa zauważyli istnienie gigantycznej masy, która uciskała niezbędne do życia organy w jamie brzusznej 67-latki.

Chirurg Bozhidar Slavchev, cytowany w komunikacie szpitala, mówi: - Usunęliśmy guz ważący 23 kilogramy. Miał on rozmiar dziecka w wieku 6-7 lat. Nigdy jeszcze nie widziałem, w całej mojej karierze, takiego przypadku zaniedbania lekarskiego.

Kobieta bowiem powiedziała chirurgom, iż o istnieniu tego guza wiedziała już od 20 lat, ale obawiała się operacji.

Dr Stefan Konstantinov, jeden z trzech chirurgów, którzy zrealizowali operację, mówi: - Widzieliśmy podobne ciekawe przypadki opisane w książkach medycznych z początku ubiegłego wieku. Niepokojące jest to, że ta pacjentka nie miała żadnych badań prewencyjnych od 20 lat!

Więcej: www. sciencenews.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum