Brzesko: dyrektor szpitala kontra antycovidowcy

Autor: Super Express/Rynek Zdrowia • • 02 października 2020 10:41

Dyrektor brzeskiego SPZOZ-u w mediach społecznościowych ostro skrytykował coraz częściej pojawiające się głosy, że koronawirus nie istnieje. Adam Smołucha napisał, że takie poglądy są wyrazem dalece idącej ignorancji, bezmyślności oraz lekceważenia osób szczególnie narażonych na skutki zachorowania na SARS-COV-2 .

Brzesko: dyrektor szpitala kontra antycovidowcy
FOT. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Jak wskazuje dyrektor, w ostatnim czasie medycy ze szpitala w Brzesku musieli zmierzyć się z oskarżeniami osób negujących istnienie epidemii koronawirusa. Wśród stawianych zarzutów znalazło się między innymi dokonywanie błędnych diagnoz pacjentów, przejawiające się rzekomo w bezpodstawnym uznawaniem chorych za zarażonych koronawirusem, czy też lekceważenie dolegliwości pacjentów cierpiących na inne, niż COVID-19 choroby.

"Sugestie, że koronawirus nie istnieje, nie powoduje zagrożenia dla zdrowia i jest wymysłem personelu medycznego, są wyrazem dalece idącej ignorancji, bezmyślności oraz lekceważenia osób szczególnie narażonych na skutki zachorowania na SARS-COV-2" - napisał Adam Smołucha w mediach społecznościowych. 

 Smołucha tłumaczy, że obowiązujące procedury wynikają z restrykcji wprowadzonych na czas epidemii. Mają one zapobiegać rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2. Chodzi między innymi o bezwzględny zakaz odwiedzin, czy też ustawienie przez głównym wejściem do placówki bramki dezynfekcyjnej z pomiarem temperatury. 

Więcej: se.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum