Brzesko: będą światła przed szpitalem

Autor: Gazeta Krakowska, JJ/Rynek Zdrowia • • 16 marca 2010 12:18

Zamontowania sygnalizacji świetlnej przy wyjeździe z SPZOZ Szpitala Powiatowego w Brzesku domaga się administracja lecznicy.

Problem dotyczy zarówno karetek opuszczających szpital jak i lekarzy czy pielęgniarek, którzy mają dojechać do pacjentów, a korzystają ze swoich prywatnych pojazdów.

– Nie prowadzimy w tej materii żadnych statystyk. Poza jedną stłuczką naszej karetki, zdarzają się jednak wypadki samochodów nieuprzywilejowanych. Sytuacja pogorszyła się diametralnie w ciągu ostatnich dwóch lat. Dzisiaj aby ze szpitala wyjechać w lewo, na tzw. „czwórkę” trzeba przeżyć prawdziwy koszmar. Rozmowy Z GDDKiA prowadzone są praktycznie od 2008 roku. Mamy nadzieję, że problem zostanie w końcu rozwiązany – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Józef Gawron, zastępca dyrektora szpitala ds. administracji i logistyki.

Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka jest przekonany, że problem, w uzgodnieniu z oddziałem krakowskim Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad uda się rozwiązać już w tym roku Przygotowywana jest dokumentacja, której koszt pokryją samorząd miejski oraz powiatowy. Za realizację inwestycji zapłaci GDDKiA.

Więcej na: www.gazetakrakowska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum