Brytyjski antyszczepionkowiec złapany na gorącym uczynku. Chciał przyjąć 10 tys. funtów. Za co?

Autor: oprac. IB • Źródło: PAP01 sierpnia 2021 13:35

W internecie opublikowano film, z którego wynika, że znany brytyjski antyszczepionkowiec Piers Corbyn bez problemu wyrzekł się swoich przekonań dla 10 tys. funtów.

Corbyn podczas rozmowy z "inwestorami" firmy AstraZeneca Fot. YouTube
  •  Corbyn miał zamiar przyjąć 10 tys. funtów od youtuberów podających się za inwestorów firmy AstraZeneca w zamian za zaprzestanie krytykowania jej szczepionki
  • To nieprawda, że zgodziłem się na jakąkolwiek zmianę w polityce, powiedziałem tym oszustom, że wszystkie szczepionki przeciw Covid są niebezpieczne - zaprzecza Corbyn
  • Piers Corbyn, który jest bratem byłego przewodniczącego Partii Pracy Jeremy'ego Corbyna, jest znanym antyszczepionkowcem, zaprzecza globalnemu ociepleniu, twierdzi też, że koronawirus nie istnieje

Jak podały brytyjskie media, Corbyn miał zamiar przyjąć te pieniądze od youtuberów podających się za inwestorów firmy AstraZeneca w zamian za zaprzestanie jej krytykowania. Corbyn w oświadczeniu przekazał, że nagranie jest "mocno wyedytowane".

Opublikowane w sobotę nagranie, na którym widać, jak Corbyn zgadza się przyjąć 10 tys. funtów, odtworzono do niedzieli ponad 180 tys. razy.

10 tys. funtów za "skupienie się" na Pfizerze i Modernie

Youtuberzy Josh Pieters i Archie Manners, udając osoby, które zainwestowały w AstraZenekę, powiedzieli Corbynowi, że przekażą mu 10 tys. funtów, jeżeli zrezygnuje z krytykowania preparatu tej firmy i skupi się na innych szczepionkach.

Na filmie wyjaśnili, że rzeczywiście kupili jedną akcję firmy za 100 funtów.

Youtuberzy umówili się na spotkanie z Corbynem i pokazali mu kopertę z 10 tys. funtów w gotówce, którą następnie - gdy rozmówca nie patrzył - zamienili na kopertę z banknotami z gry "Monopoly".

Pieters powiedział Corbynowi, że chcieliby finansować jego działalność. - To wspaniale - stwierdził Corbyn i dodał, że zaakceptuje propozycję pod warunkiem, że nikt nie będzie wpływał na jego politykę i to, co robi. - Nie prosimy o zmianę polityki ani niczego, ale jeśli można coś zrobić, aby trochę skupić się na Pfizerze lub Modernie, byłoby to przydatne - wyjaśnił Manners.

Jak mówił Pieters, Corbyn zaczął wówczas spisywać korzyści płynące ze szczepienia preparatem AstraZeneki. - Nie nalegaliśmy na żadne zmiany polityki, ale wydaje się, że Corbyn był otwarty na pomysł przyjęcia naszej darowizny i skoncentrowania swoich wysiłków na firmach Pfizer i Moderna - dodał.

"Powiedziałem tym oszustom, że wszystkie szczepionki przeciw Covid są niebezpieczne"

Corbyn przyjął kopertę z fałszywymi banknotami i zapewnił, że nie powie, że dostał pieniądze od AstraZeneki.

W komentarzu dla "Daily Mail" Corbyn stwierdził, że nagranie było "mocno wyedytowane". - To nieprawda, że zgodziłem się na jakąkolwiek zmianę w polityce, powiedziałem tym oszustom, że wszystkie szczepionki przeciw Covid są niebezpieczne - podkreślił.

- Nie zgodziłem się na ograniczenie lub zmianę tego, co mówiliśmy i nadal będziemy mówić o różnych szczepionkach przeciw Covid - dodał.

Jak poinformował "The Independent", Piers Corbyn, który jest bratem byłego przewodniczącego Partii Pracy Jeremy'ego Corbyna, jest znanym antyszczepionkowcem, zaprzecza globalnemu ociepleniu, twierdzi też, że koronawirus nie istnieje. Został aresztowany za nieprzestrzeganie lockdownu, a w ubiegłym roku wziął udział w wydarzeniu organizowanym przez negacjonistów Holokaustu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum