Brytyjska telewizja krytykowana za emisję filmu o eutanazji

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 15 czerwca 2011 10:26

Po emisji dokumentu, w którym nieuleczalnie chory mężczyzna wypija truciznę i umiera, brytyjska telewizja BBC jest szeroko krytykowana za rzekome propagowanie śmierci na życzenie.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, chodzi o film „Decydując się na śmierć” pokazany 13 czerwca przez kanał BBC2 a wyprodukowany przez finansowaną ze środków publicznych telewizję BBC.

Film pokazuje ostatnią drogę 71-letniego brytyjskiego milioner z branży hotelarskiej cierpiącego na nieuleczalne stwardnienie zanikowe boczne, który przed obiektywami kamer zdecydował się wypić śmiertelną mieszankę barbituranów w oferującej legalnie pomoc w samobójstwie szwajcarskiej klinice. Wcześniej zrobiło to już 100 innych zamożnych Brytyjczyków i ponad 1100 osób z całej Europy.

Dzień po emisji filmu, przeciwna eutanazji organizacja The Care Not Killing zażądała od brytyjskich resortów zdrowia i kultury wszczęcia śledztwa w sprawie sposobu, w jaki BBC przedstawiła wspomagane samobójstwo. W opinii organizacji, korporacja propaguje je.

Więcej: www.gazeta.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum