Brigitte Bardot protestuje przeciwko wybiciu świń w Egipcie

Autor: PAP, Onet.pl/Rynek Zdrowia • • 01 maja 2009 15:06

Była aktorka i obrończyni zwierząt Brigitte Bardot ostro skrytykowała decyzję Egiptu, by wybić wszystkie świnie w tym kraju. Jej zdaniem świadczy to o "skrajnej podłości".

"Wykorzystywanie panującej na świecie psychozy, spowodowanej rozpowszechnianiem się grypy meksykańskiej, która nie ma nic wspólnego ze zwierzętami, do podejmowania kampanii wytępienia świń hodowanych w Egipcie przez ludność ubogą, jest skrajną podłością" - napisała Bardot w liście do prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka.

Władze Egiptu nakazały w środę wyrżnięcie wszystkich 300 000 świń w kraju w związku z ewentualnym rozprzestrzenieniem się świńskiej grypy. Później podano, że chodzi o akcję "higieny publicznej". Według resortu rolnictwa, operacja ta potrwa od 3 tygodni do miesiąca.

Bardot zaapelowała, by Egipt nie tworzył wielkich hodowli świń, co zapowiedziano. "Hodowle świń są czymś koszmarnym, to hańba i błąd niektórych państw, które usiłują teraz się z nich wycofać" - oświadczyła.

"Zamiar wybicia tych wszystkich zwierząt, by następnie stworzyć intensywne hodowle, w których będą stłoczone i maltretowane, jest nie do przyjęcia" - oznajmiła była gwiazda kina francuskiego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum