Brazylia pozbywa się ponad 8 tys. lekarzy z Kuby

Autor: www.tvn24.pl/Rynek Zdrowia • • 23 listopada 2018 11:40

Po wyborze na prezydenta Brazylii skrajnie prawicowego kandydata Jaira Bolsonaro brazylijskie władze wypowiedziały umowy o pracę ponad 8,3 tys. kubańskimi lekarzom.

Samoloty kubańskich linii lotniczych mają przewieźć lekarzy w ciągu trzech tygodni do Hawany Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Brazylia uruchamia "most powietrzny", za pomocą którego samoloty kubańskich linii lotniczych mają przewieźć w ciągu trzech tygodni do Hawany lekarzy pracujących od 2013 r. na kontraktach państwowych w odległych rejonach Brazylii - informuje tvn24.pl

Lekarzy do pracy w najuboższych rejonach 200-milionowego kraju kontraktowała Panamerykańska Organizacja Zdrowia, która współdziałała z lewicowym brazylijskim rządem prezydent Dilmy Rousseff (2011-2016).

Tymczasem prezydent elekt Jaira Bolsonaro określa pracujących w Brazylii lekarzy z Kuby jako "niewolników kubańskiej dyktatury", ponieważ otrzymują oni jako wynagrodzenie tylko jedną trzecią pensji określonej w umowie zawartej z władzami brazylijskimi, podczas gdy resztę zabiera państwo kubańskie.

Ponadto Bolsonaro zarzucił lekarzom z Kuby, że pracują bezprawnie, ponieważ nie nostryfikowali swych dyplomów w Brazylii.

Więcej: www.tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum