Bp Polak: biskupi przygotowują dokument nt. bioetyki prenatalnej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 stycznia 2013 19:33

Biskupi przygotowują dokument na temat bioetyki prenatalnej - poinformował PAP we wtorek (15 stycznia) sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski (KEP) bp Wojciech Polak po posiedzeniu Rady Stałej KEP.

Bp Polak dodał, że założenia do tego dokumentu przedstawił zaproszony na obrady rady przewodniczący Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych abp Henryk Hoser.

- Gotowego dokumentu jeszcze nie ma. Jeśli zostanie wypracowany, to będzie przedstawiony na zebraniu plenarnym KEP w marcu - poinformował.

Jak wyjaśnił bp Polak, chodzi o przypomnienie, na czym polega istota zagrożeń ludzkiego życia w okresie prenatalnym, a także jaka jest nauka Kościoła na ten temat.

- Chcemy też wskazać, jakie postawy i reakcje wiernych powinny być zajmowane wobec takich czy innych zagrożeń bioetycznych. Chcemy również przypomnieć o obowiązkach, jakie mają osoby stanowiące prawo, czyli posłowie i senatorowie - powiedział sekretarz Episkopatu Polski.

Dodał, że dokument ma zawierać pogłębioną refleksję nad kwestiami bioetycznymi pojawiającymi się we współczesnym świecie. Oprócz przedstawienia oceny Kościoła mają w nim być zawarte duszpasterskie rady, jak mówić wiernym o sprawach związanych z bioetyką.

361. Zebranie Plenarne Episkopatu, którego przygotowaniem zajmie się Rada Stała, odbędzie się w dniach 5-6 marca 2013 r.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum