×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Bp Guzdek: honorowi dawcy krwi to bohaterowie czasu pokoju

Autor: PAP/Rynek Zdrowia13 stycznia 2018 14:01

Bohaterami i cichymi współpracownikami Boga, którzy dzielą się tym, co najlepsze, nazwał honorowych krwiodawców biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzek, który w sobotę (13 stycznia) przewodniczył mszy w ich intencji.

Bp Guzdek: honorowi dawcy krwi to bohaterowie czasu pokoju
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- W Katedrze Polowej gromadzą się bohaterowie czasu pokoju, honorowi dawcy krwi, cisi współpracownicy Boga. Potrafią dzielić się tym, co najcenniejsze - mówił biskup. - Jesteście obecnymi wśród nas bezinteresownymi dawcami miłości. Dobrowolnie oddając krew, nie pytacie, komu ona posłuży, nie znacie twarzy tych, których uratowaliście, nie spodziewacie się niczego w zamian, po prostu pomagacie, ratujecie ludzkie zdrowie i życie - dodał.

Dziękował honorowym krwiodawcom "w imieniu setek tysięcy bezimiennych, których nie znacie, a którym uratowaliście zdrowie". - Wystarczy wspomnieć, że w Polsce rocznie wykonuje się około półtora miliona przetoczeń składników krwi; jakaż więc rzesza ludzi musi dać, by inni mogli brać to, co jest warunkiem życia - krew - mówił biskup.

Nawiązując do Ewangelii zaznaczył, że "najwyższą miarą, szczytem miłości jest ofiarowanie swojego życia w celu ocalenia drugiego człowieka".

Msza była częścią XXI Ogólnopolskiego Spotkania Opłatkowego, organizowanego przez Ordynariat Polowy i Krajowe Duszpasterstwo Honorowych Dawców Krwi.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum