Biskupice: zebrali 16 litrów krwi

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 27 sierpnia 2013 21:34

Podczas akcji honorowego krwiodawstwa w Tomaszkowicach zgromadzono prawie 16 litrów krwi. Do akcji na rzecz rannego w wypadku 31-latka ze Sławkowic przyłączyli się nie tylko mieszkańcy gminy Biskupice.

Biskupice: zebrali 16 litrów krwi
Gdy zbliżał się czas zakończenia tomaszkowickiej akcji HDK, a chętni by oddać krew ciągle czekali w kolejce, zdecydowano o przedłużeniu przedsięwzięcia o prawie godzinę. Do projektu zamierzało przyłączyć się 48 osób. Ponieważ nie wszyscy spełniali obowiązujące krwiodawców kryteria, m.in. zdrowotne, krew pobrano od 35 osób, co oznacza, że zgromadzono 15,75 litrów cennego lekarstwa.

Zebraną krew przekazano dla Grzegorza Dziobka ze Sławkowic, poważnie poszkodowanego w tragicznym wypadku drogowym, do którego doszło w tej miejscowości na początku tego miesiąca.

Była to piąta akcja honorowego krwiodawstwa zorganizowana przez Klub HDK Gminy Biskupice, utworzony przed dwoma laty. Chęć ratowania w ten sposób zdrowia i życie innych zgłosiło do tej pory prawie 240 mieszkańców, a po wypełnieniu ankiety i przeprowadzeniu podstawowych badań medycznych, krew oddało 163 osoby. Dzięki nim w "banku" krakowskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przybyło w sumie już blisko 75 litrów krwi.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum