Biskupi ostro o zanieczyszczeniu powietrza: nie zabijaj!

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 14 listopada 2015 20:21

Nie wolno, ogrzewając mieszkanie lub dom, przyczyniać się do "małych katastrof ekologicznych" - wzywają hierarchowie, w liście, który ma być odczytany w kościołach w niedzielę (15 listopada).

Biskupi ostro o zanieczyszczeniu powietrza: nie zabijaj!
Biskupi ostro o zanieczyszczeniu powietrza. Fot. archiwum

Jak podaje Gazeta Wyborcza, biskupi nawiązując do encykliki Franckiszka "Laudato si" wyjaśniają jakie są zagrożenia związane z zanieczyszczenia powietrza, którego główną przyczyną jest indywidualne ogrzewanie budynków poprzez spalanie w piecach "materiałów opałowych złej jakości".

"Podejmijmy wszyscy działania na rzecz wspólnego dobra, jakim jest zdrowe i czyste powietrze" - napisali biskupi z Katowic, Gliwic, Opola i Sosnowca w liście, który w niedzielę odczytany zostanie podczas mszy świętych w czterech ich diecezjach.

Powołują się nie tylko na ekologiczną encyklikę papieża Franciszka, ale także "zdrowy rozsądek i wolę przestrzegania Bożych przykazań, zwłaszcza przykazania: nie zabijaj!".

List podpisali: biskup opolski Andrzej Czaja, arcybiskup Wiktor Skworc, metropolita katowicki, ordynariusz diecezji gliwickiej biskup Jan Kopiec oraz biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak.

Więcej: www.katowice.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum