Biłgoraj: praca uczniów o profilaktyce raka najlepsza w Europie

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 27 maja 2016 16:50

Praca przygotowana przez polskich uczniów wygrała zorganizowany przez Stowarzyszenie Europejskich Lig Walki z Rakiem konkurs na infografikę prezentującą zalecenia związane z profilaktyką i prewencją pierwotną nowotworów.

Infografika uczniów z Biłgoraja okazała się najlepsza spośród około 400 zgłoszeń przesłanych przez ponad 1200 uczniów ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Fot. Materiały prasowe (fragment infografiki)

Celem konkursu, organizowanego przez Stowarzyszenie Europejskich Lig Walki z Rakiem (Association of European Cancer Leagues) w ramach obchodów Europejskiego tygodnia walki z rakiem (25-31 maja) było opracowanie infografiki w najbardziej przystępny sposób prezentującej 12 zaleceń dotyczących zdrowego trybu życia, które pomagają minimalizować ryzyko zachorowania na nowotwory złośliwe.

Zalecenia szczegółowo opisane w Europejskim kodeksie walki z rakiem zostały opracowane przez czołowych naukowców i lekarzy z krajów europejskich, w odpowiedzi na rosnący problem zachorowalności Europejczyków na nowotwory.

Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Organizacji Narodów Zjednoczonych w Biłgoraju: Anna Bryła, Michał Buczek, Edyta Kościelska, Adrianna Rój i Stanisław Zań, którzy przygotowali pracę pod opieką nauczycielki Anny Dobraczyńskiej. Przygotowana przez nich infografika okazała się najlepsza spośród około 400 zgłoszeń przesłanych przez ponad 1200 uczniów ze wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Polscy uczniowie okazali się najbardziej aktywnymi uczestnikami konkursu - z naszego kraju nadesłano najwięcej zgłoszeń, spośród których wiele zaskakiwało wysokim poziomem wykonania i - co ważniejsze - wiedzy polskich uczniów o tym w jaki sposób możemy ustrzec się przed zachorowaniem na nowotwór.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum