Bielsko-Biała: personel Szpitala Pediatrycznego szczepiony na miejscu

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 07 stycznia 2021 13:18

W Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej trwa szczepienie personelu przeciwko COVID-19. Szpital sam nie musiał organizować takiej akcji, ale zrobił to, aby w ten sposób wesprzeć Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19 oraz ułatwić skorzystanie ze szczepionki swoim pracownikom.

Bielsko-Biała: personel Szpitala Pediatrycznego szczepiony na miejscu
Fot. mat. prasowe

Ministerstwo Zdrowia przygotowało specjalną listę szpitali węzłowych, w których szczepieni przeciwko COVID-19 mają być pracownicy służby zdrowia, czyli osoby z grupy zero. Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej na tej liście nie ma, ale - podobnie jak inne szpitale niewęzłowe - mógł on we własnym zakresie zorganizować akcję szczepienia swoich pracowników - podał w informacji prasowej Sławomir Horowski, pełnomocnik ds. promocji i PR Szpitala Pediatrycznego.

- Nie musieliśmy brać udziału w tej akcji, ale chcieliśmy to zrobić, aby z jednej strony wesprzeć w ten sposób Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19, a z drugiej strony ułatwić szczepienia naszym pracownikom, którzy mogą przyjąć szczepionkę w swoim miejscu pracy, bez konieczności udawania się do innego szpitala. Szczepienia rozpoczęliśmy 4 stycznia. Większość naszego personelu zgłosiła już chęć do szczepienia, a cały czas na listę dopisują się kolejnej osoby - mówi Katarzyna Czauderna, p.o. dyrektora Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Dyrektor wraz z zastępcą dyrektora do spraw lecznictwa, lek. med. Mirosławem Harężlakiem, była w pierwszej grupie zaszczepionych pracowników. Katarzyna Czauderna dodaje, że dziecięcy szpital zadeklarował także gotowość do udziału w szczepieniach populacyjnych, czyli obejmujących osoby spoza grupy zero. Akcja szczepień w Szpitalu Pediatrycznym odbywa się w wyznaczonych pomieszczeniach pawilonu nr 5 zajmowanego przez dziecięcą psychiatrię i nie wpływa na normalną pracę tej medycznej placówki.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum