Bielsko-Biała: centrum psychiatrii prosi o żywność, wodę, odzież i środki czystości

Autor: JW/Rynek Zdrowia • • 05 kwietnia 2020 17:53

Bielskie Centrum Psychiatrii - Olszówka w Bielsku-Białej w związku z epidemią koronawirusa opublikowało na swojej stronie internetowej apel o pomoc. Placówka prosi firmy i osoby prywatne o produkty spożywcze, środki czystości i nową odzież.

Placówka potrzebuje m.in. wody, napojów i żywności Fot. Archiwum

"W związku z nadzwyczajną sytuacją epidemii dyrekcja BCP - Olszówka zwraca się z gorącą prośbą do podmiotów gospodarczych oraz do osób fizycznych mogących udzielić pomocy naszemu szpitalowi" - apeluje dyrektor placówki, Lucyna Łagowska.

Wsparcie potrzebne jest w zakresie produktów spożywczych - kawy, herbaty, cukru, napojów, wody, wędlin pakowanych próżniowo, środków czystości oraz nowej bielizny osobistej i odzieży (nowej).

Możliwe jest także "dowolne wsparcie finansowe", które można wpłacić na konto bankowe szpitala. "My przeznaczymy zebrane środki na niezbędne zakupy" - czytamy w apelu.

Dyrektor zaznacza, że wszelka pomoc będzie dla pacjentów oraz personelu medycznego bardzo cenna.

Numer konta Centrum można znaleźć na jego stronie internetowej w zakładce kontakt: www.psychiatria.bielsko.pl. 

BCP-Olszówka obejmuje swym zasięgiem obszar zamieszkały przez 330 tys. populację (głównie mieszkańców Bielska-Białej i powiatu bielskiego). Jego funkcjonowanie zostało oparte o założenia psychiatrii środowiskowej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum