Biegną, by wesprzeć chorych z przerwanym rdzeniem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 października 2013 14:33

W 40 krajach na pięciu kontynentach, w tym w Polsce w Poznaniu, 4 maja o tej samej porze ruszy bieg bez mety. Uczestników będzie gonić specjalny samochód. Wygrywa ostatni, którego doścignie.

Biegną, by wesprzeć chorych z przerwanym rdzeniem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Zgromadzone pieniądze zostaną przekazane na badania poszukujące metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. "Wings for Life World Run", jak nazywa się bieg, ma globalny charakter. W tym samym momencie, bez względu na warunki atmosferyczne, porę dnia czy nocy, w 40 krajach rozpocznie się rywalizacja pod wspólnym hasłem: "Biegniemy dla tych, którzy nie mogą!".

Godzina startu w Poznaniu zaplanowana jest na 12.00. Zawody przeznaczone są dla wszystkich, bez względu na biegowe zaawansowanie. Wydarzenie ma przyspieszyć rozwój naukowy oraz zwrócić uwagę na już poczynione postępy w badaniach nad rdzeniem kręgowym.

Fundacja Wings for Life to prywatna organizacja non-profit, której głównym celem jest znalezienie metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. W swojej działalności wspiera projekty naukowych badań medycznych i testów klinicznych w tej dziedzinie na całym świecie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze