Biegacze zbierali pieniądze na protezy nóg - otrzymają je trzy kolejne osoby

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 grudnia 2013 10:35

Kolejne osoby otrzymają protezy nóg dzięki pieniądzom zebranym podczas charytatywnych biegów Poland Business Run. Z tegorocznej zbiórki sfinansowano już protezy dla pięciu niepełnosprawnych.

Biegacze zbierali pieniądze na protezy nóg - otrzymają je trzy kolejne osoby
Biegi, z których dochód przekazywany jest Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, przyniósł w tym roku łącznie 400 tys. zł. Jego beneficjentami miało być pięć młodych osób, które oczekiwały na protezy nóg: Agnieszka, Tomek, Monika, Łukasz i Rafał. Wszyscy mają już nowe protezy.

Jak wyjaśniła Agnieszka Pleti, dyrektor Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, suma, jaką udało się zebrać w tym roku, znacząco przekroczyła potrzeby pięciu osób. Dlatego - po wszystkich badaniach i procesie dopasowania protez dla ogłoszonych wcześniej beneficjentów - fundacja może sfinansować zakup protez dla kolejnych trzech osób: Damiana, Krzysztofa i Antoniego.

Damian ma 24 lata, mieszka w województwie małopolskim. W czerwcu 2012 r., w wyniku wypadku, stracił część lewej nogi. Krzysztof, obecnie 43-letni mężczyzna, wychowuje dwie córki i razem z żoną prowadzi Pogotowie Rodzinne. W wieku 19 lat uległ wypadkowi podczas naprawy taboru kolejowego - konieczna była amputacja obu nóg. Antoni ma żonę oraz synka w wieku 4 lat. W wyniku choroby - raka - stracił nogę. Antoni potrzebuje protezy, aby aktywnie opiekować się rodziną.

Poland Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który rozpoczyna się jednocześnie w różnych miastach Polski. W tym roku w biegach w Krakowie, Poznaniu i Katowicach wzięło udział prawie 4,6 tys. osób, czyli ponad 900 pięcioosobowych sztafet reprezentujących kilkaset firm z tych regionów.

Zebrane pieniądze pochodzą z opłat startowych uczestników biegu oraz z dobrowolnych wpłat dokonywanych poprzez strony internetowe w poszczególnych miastach.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum