Białystok: trwa zbiórka na zakup telewizora dla małych pacjentów

Autor: bialystok.wyborcza.pl/Rynek Zdrowia • • 29 sierpnia 2019 07:31

W świetlicy Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku popsuł się telewizor, a placówka, jako podmiot medyczny, nie pokrywa kosztów zakupu tego typu sprzętu. Zbiórkę pieniędzy na zakup nowego telewizora dla Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej organizuje Stowarzyszenie "Obok Nas".

Białystok: trwa zbiórka na zakup telewizora dla małych pacjentów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby poprawić komfort przebywających w klinice małych pacjentów oraz towarzyszących im rodziców. Niestety, sprzęt audio-wideo ma to do siebie, że się zużywa lub psuje. Wielka szkoda, bo ten telewizor był spontanicznym darem od białostockich strażaków, którzy cztery lata temu zostawili go pod choinką. Dzieci wykorzystywały go również do gry w play station - opowiada Adam Hermanowicz, lekarz z Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

- Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o finansowe, choćby drobne, wsparcie, byśmy mogli kupić maluchom nowy telewizor. Koszt nie jest wielki, chodzi o kilka tysięcy złotych. Być może znajdzie się ktoś, kto podaruje lub sfinansuje taki sprzęt - mówi Arnold Sobolewski ze Stowarzyszenia „Obok Nas”.

Więcej: bialystok.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze