×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Białystok: przedszkolaki skorzystają m.in. z pomocy logopedy i gimnastyki korekcyjnej

Autor: Izabela Próchnicka - PAP/Rynek Zdrowia20 grudnia 2017 16:38

W dodatkowych aktywnościach będzie mogło wziąć udział ok. 1,8 tys. przedszkolaków z Białegostoku. Zajęcia będą finansowane z dotacji z UE.

Białystok: przedszkolaki skorzystają m.in. z pomocy logopedy i gimnastyki korekcyjnej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Miasto Białystok otrzymało prawie 3,3 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Podlaskiego 2014-2020 na 10 projektów edukacyjnych w miejskich przedszkolach.

Z zajęć skorzystają także nauczyciele. Wszystko ma wpłynąć na większą atrakcyjność samorządowych przedszkoli, przybędą nowe wyposażenie i pomoce dydaktyczne - poinformowała w środę PAP Kamila Bogacewicz z biura prasowego prezydenta miasta.

W wyniku projektów ma też powstać w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 25 nowych miejsc dla dzieci 3- i 4-letnich. W tej placówce projekt przewiduje także np. zajęcia w ramach terapii pedagogicznej, logopedyczne, gimnastykę korekcyjną, itp.

Integracyjne przedszkole nr 26 przygotuje kompleksowy program rozwojowy dla 130 dzieci, w tym dla 30 z niepełnosprawnością. Projekt przewiduje m.in. zajęcia z terapii polisensorycznej dla przedszkolaków z niepełnosprawnością intelektualną. Ze szkoleń skorzysta także 30 nauczycieli.

Także przedszkole integracyjne nr 41 dostało pieniądze na program dla 55 przedszkolaków. Zajęcia mają im pomóc w lepszym funkcjonowaniu, rozwijaniu różnych kompetencji i postaw społecznych. - W ramach dostosowania istniejących miejsc przedszkolnych do potrzeb osób niepełnosprawnych zostanie wykonany podjazd i wyciszenie sali terapeutycznej - poinformowała Bogacewicz.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum