Białystok: przedszkolaki kontra nałóg

Autor: kp/Rynek Zdrowia • • 27 maja 2009 14:02

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku wraz z policją i przedszkolami miejskimi zorganizowała w środę (27 maja) protest przeciwko paleniu papierosów.

– Akcja miała na celu przede wszystkim uświadomienie palącym w samochodach szkodliwość takiego zachowania. Dzieci były w tym przypadku doskonałymi nauczycielami – mówi dla portalu rynekzdrowia.pl Maria Siwak, kierownik Oddziału Promocji Zdrowia w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku.

W akcji uczestniczyło siedem przedszkoli. Około 100 dzieci wraz z nauczycielami, przedstawicielami sanepidu i policjantami skandowali antynikotynowe hasła. Jak mówi kierownik było dużo zamieszania, które pozwoliło wielu osobom zapoznać się ze szkodliwością palenia.

Białostocka policja nie tylko zabezpieczała przemarsz przedszkolaków spod Filharmonii pod Kino Forum, ale również zatrzymywała kierowców i wraz z dziećmi informowała o szkodliwym działaniu papierosów.

– Białostoccy policjanci zajęli się zabezpieczeniem przemarszu przedszkolaków. Dodatkowo zatrzymywali samochody i wraz z dziećmi rozmawiali z kierowcami na temat palenia papierosów w samochodzie w towarzystwie dzieci – mówi sierż. Kamil Sorko, z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Maria Siwak podkreśla zaangażowanie policji. Policjanci bardzo pomogli w przeprowadzeniu akcji. Wraz z nauczycielami i inspektorami sanepidu przeprowadzali rozmowy i konkursy z kierowcami.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum