Białystok: noworodek w wanience zamiast w łóżeczku; dostało się szpitalowi

Autor: Radio Eska/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2017 18:09

Na facebooku internautka opublikowała zdjęcia z sali dla noworodków w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Białymstoku. Jedno z dzieci leży w ustawionej na parapecie wanience kąpielowej, bo zabrakło dla niego łóżeczka.

Białystok: noworodek w wanience zamiast w łóżeczku; dostało się szpitalowi
Brakuje łóżeczek: to przez dziecięcy boom, czy z powodu dobrej opinii o szpitalu? Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Według wpisu na fanpage "Spotted Białystok", w szpitalu dochodzi do sytuacji, gdy dwoje obcych sobie dzieci leży w jednym łóżeczku. Czasem noworodka położne muszą położyć w... wanience.

"Szpital bierze taką ilość osób, żeby otrzymać jak najwięcej pieniędzy. To jest coś strasznego! A może wystarczy informacja? Szpital jest przepełniony i Panie z dzieckiem będą tak traktowane, wiec proszę o przejechanie do innego szpitala. Załączam zdjęcie i proszę o wstawianie #tematdlauwagi , aby w końcu ktoś się zajął słuszną sprawą" - pisze jedna z internautek na "Spotted:Białystok".

Wpis zauważyło i opublikowało Radio Eska.

Grażyna Pawelec z administracji szpitala w rozmowie z Radiem Białystok przekonywała, że opisana na facebooku sytuacja była incydentalna, a obecność dwójki dzieci w jednym łóżeczku była jednie chwilowa - drugie dziecko czekało na swoje łóżeczko. Zapewnia też, że taka sytuacja nie zagrażała zdrowiu dzieci, a opieka nad noworodkami ze strony szpitala jest należyta.

Więcej: bialystok.eska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum