Białystok: na UMB rusza siódma edycja Uniwersytetu Zdrowego Seniora

Autor: UMB/ Rynek Zdrowia • • 27 sierpnia 2019 19:40

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku rozpoczyna rekrutację do siódmej edycji projektu Uniwersytet Zdrowego Seniora.

Białystok: na UMB rusza siódma edycja Uniwersytetu Zdrowego Seniora
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zapisy będą miały miejsce 4 września o godz. 8.00 w sekretariacie Zakładu Zintegrowanej Opieki Medycznej UMB (pokój nr 111) przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 7a u dr hab. Mateusza Cybulskiego, koordynatora projektu. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Studentem Uniwersytetu Zdrowego Seniora może zostać każdy mieszkaniec Białegostoku i okolic, który ukończył 60. rok życia. Zajęcia odbywać się będą dwa razy w miesiącu. Nauka na UZS jest bezpłatna.

Do zasadniczych celów projektu należą: propagowanie zdrowego stylu życia i postaw prozdrowotnych, poszerzanie wiedzy w dziedzinie opieki medycznej poprawiającej jakość życia ludzi w podeszłym wieku, wykorzystania nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia oraz w zakresie stosowania leków i suplementów diety oraz farmakoekonomii w chorobach u ludzi w podeszłym wieku, a także przeciwdziałanie samotności i aktywizacja społeczna osób starszych.

W ramach zajęć, prowadzonych przez pracowników i studentów UMB, będzie można m.in. nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, pomiaru poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego, dbania o swoje struny głosowe, podstawowych zasad profilaktyki chorób nowotworowych i chorób układu krążenia, itp.

Podczas sześciu poprzednich edycji projektu absolwentami zostało 290 mieszkańców Białegostoku i okolicznych miejscowości. Najstarszy student miał 91 lat.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze