Białystok: były dyrektor szpitala nominowany do Nagrody im. Krzysztofa Kanigowskiego

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 11 kwietnia 2013 14:47

Henryk Misiewicz, lekarz z kilkudziesięcioletnim stażem pracy został nominowany do Nagrody im. Krzysztofa Kanigowskiego. Czy zostanie laureatem czwartej edycji? Przekonamy się 20 kwietnia

Białystok: były dyrektor szpitala nominowany do Nagrody im. Krzysztofa Kanigowskiego

Doktor Misiewicz od lat związany był z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. Kazimierza Dłuskiego. Pracował tam jako lekarz pediatra, a przez kilkanaście lat jako dyrektor - informuje Gazeta Wyborcza.

Osoba, która zgłosiła go do nagrody, w krótkim uzasadnieniu napisała: "Pediatra o wspaniałym, wielkim sercu. Pełen życzliwości i zrozumienia dla małych pacjentów i ich rodziców. Nie tylko lekarz, ale przede wszystkim osoba pochylająca się z troską nad każdym chorym, w którym widzi cierpiącego człowieka. Niezwykły człowiek i lekarz, którego cechuje wielka empatia, uczciwość, ogromna wiedza, doświadczenie oraz bezinteresowność".

W tym roku kapituła Nagrody im. dr Krzysztofa Kanigowskiego otrzymała 63 zgłoszenia dla 25 lekarzy z Białegostoku i regionu. Do nagrody zostali nominowani również: Jan Czaban, Bogumiła Czartoryska-Arłukowicz, Andrzej Dmitruk, Krzysztof Hermanowicz, Mirosław Pryzmont, Mariola Tałałaj, Henryk Usowicz.

Więcej: bialystok.gazeta.pl 


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum