Białystok: bombkowe wsparcie dla hospicjum

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 11 grudnia 2009 10:59

Na "Choince dobroczyńców" można zawiesić bombkę ze swoim logo lub podpisem i w tym samym wesprzeć białostockie Hospicjum Dom Opatrzności Bożej.

Białystok: bombkowe wsparcie dla hospicjum

Zawieszenie bombki na choince kosztuje darczyńców od 100 do 400 zł. W tej chwili „wisi” już na niej prawie 11 tys. zł. Na bombkach firmy, instytucje, organizacje pozarządowe, osoby publiczne i prywatne mogą umieścić swoje logo czy nazwisko.

W Wigilię na wierzchołku choinki zawiśnie specjalna gwiazda, która czeka ona na szczególnego darczyńcę, który zaproponuje za nią najwyższą stawkę. Licytacja rozpoczyna się od kwoty wyjściowej 1000 zł. Wizerunek choinki jest publikowany w białostockim wydaniu Gazety Wyborczej.

„Choinka dobroczyńców” to część większej akcji organizowanej wspólnie z grupą „Szczęściary” przy Stowarzyszeniu Kontakt Miast Białystok-Eindhoven, która w dniach 12-13 grudnia organizuje też kwestę w białostockich sklepach.

Pieniądze zebrane w obu akcjach zostaną przeznaczone na rzecz rozbudowy Hospicjum Stacjonarnego „Dom Opatrzności Bożej” w Białymstoku. To jedyna w mieście placówka dla dorosłych umierających i obłożnie chorych. Stacjonarne hospicjum w Białymstoku dysponuje 25 łóżkami i przyjmuje ok. 300 pacjentów rocznie. Do tego dochodzi ok. 400 pacjentów w ramach hospicjum domowego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum