Białystok: artyści pomogą hospicjum

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 22 października 2009 15:03

Pomysłodawcy akcji "Modny Białystok pomaga" chcą wesprzeć istniejące od pół roku hospicjum dla dzieci.

Domowe hospicjum dziecięce prowadzone przez Fundację na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Pomóż Im” powstało w 2009 roku. Zespół lekarzy, pielęgniarek i fizjoterapeutek pomaga rodzicom w opiece nad nieuleczalnie chorymi dziećmi – pisze Gazeta Wyborcza.

Fundacja utrzymuje się z darowizn osób prywatnych i firm oraz z wpłat jednego procenta od podatku. Te są niestety niewielkie, a kontrakt z NFZ pokrywa tylko 30 procent miesięcznych wydatków organizacji. NFZ refunduje opiekę nad dziećmi tylko w terminalnej fazie choroby.

– Paradoks polega na tym, że NFZ nie chce płacić, kiedy my poprawiamy stan zdrowia umierającego dziecka – zauważa Dariusz Kuć, lekarz hospicjum.

Pomóc fundacji postanowili białostoccy styliści fryzur, projektantki mody, fotograficy i filmowcy. Stworzyli stronę internetową: www.pomagajac.pl, na której można przeczytać o fundacji i idei akcji.

Akcja trwać będzie na przełomie października i listopada 2009 roku. Pierwsza impreza już w najbliższą sobotę, 24 października, w galerii Alfa. Będą pokazy zdjęć, mody, stylizacji fryzjerów. Dochód z biletów zostanie przekazany hospicjum.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum