Białystok: Wojewódzki Urząd Pracy wspiera osoby niepełnosprawne

Autor: Kurier Poranny/Rynek Zdrowia • • 13 stycznia 2014 09:25

Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku rozpoczął realizację projektu, który ma pomóc niepełnosprawnym zdobyć doświadczenie zawodowe.

Białystok: Wojewódzki Urząd Pracy wspiera osoby niepełnosprawne
Niepełnosprawni mają problemy ze znalezieniem pracy. Powodem jest często niski poziom wykształcenia, ale także niedostosowanie miejsc pracy do ich potrzeb i wysoki poziom bezrobocia. Pracodawcy też niechętnie ich przyjmują - informuje Kurier Poranny.

Aby pomóc niepełnosprawnym wrócić na rynek pracy, Wojewódzki Urząd Pracy rozpoczął realizację projektu "Przełamać bariery". Będzie on kontynuowany do 30 czerwca 2015 r. W tym czasie wsparciem zostanie objętych 40 niepełnosprawnych bezrobotnych w wieku od 18 do 64 lat, w tym 20 z Białegostoku i powiatu białostockiego. Muszą być jednak zarejestrowani w Powiatowym Urzędzie Pracy.

Objęci programem mają szansę na poradnictwo i szkolenia zawodowe, podczas których dowiedzą się jak poszukiwać pracy oraz czy mają odpowiednie predyspozycje do wykonywania określonych zawodów. Wezmą też udział w szkoleniach zawodowych i stażach (od 3 do 6 miesięcy) zdobędą zatem praktyczne umiejętności potrzebne im w pracy. Rekrutacja do projektu rozpocznie się w marcu tego roku. Mogą się zgłaszać niepełnosprawni, a także fundacje oraz przedsiębiorstwa.

Więcej: www.poranny.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum