Białoruś: drobni handlarze pozbawieni opieki zdrowotnej

Autor: bialystok.gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 24 stycznia 2013 14:34

Prokuratura obwodu grodzieńskiego wystąpiła z postulatem pozbawienia prawa do bezpłatnego leczenia w szpitalach i przychodniach osób, które wożą na sprzedaż do Polski i na Litwę benzynę i papierosy - podał opozycyjny portal internetowy Karta'97.

Poprzez odebranie prawa do bezpłatnej opieki szpitalnej oraz ulgowych opłat za przedszkole prokuratura zamierza walczyć z przemytnikami oraz z obywatelami, którzy nie chcą płacić podatków i pracują nielegalnie.

Według dziennika co najmniej 18 tys. mieszkańców obwodu grodzieńskiego w wieku produkcyjnym nie jest nigdzie oficjalnie zatrudnionych, a przy tym jeżdżą drogimi samochodami. Korzystają oni z bezpłatnej służby zdrowia, chociaż nie płacą podatków.

Prokurator zapowiedział, że wszystkie osoby, które żyją ponad stan, zostaną wezwane do inspekcji podatkowej i poproszone o wyjaśnienie, skąd mają pieniądze. Przedstawiciel grodzieńskiej inspekcji podatkowej Wiktar Rynkiewicz zapowiedział zaś, że inspektorzy zwrócą również uwagę na osoby dokonujące dużych operacji finansowych, np. kupujące akcje czy obligacje.

Więcej: http://bialystok.gazeta.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum