Białoruś: alpiniści w przebraniach Dziadków Mrozów wręczyli prezenty małym pacjentom

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 grudnia 2019 17:08

Kilkunastu Dziadków Mrozów zrobiło niespodziankę pacjentom z centrum chirurgii dziecięcej w Mińsku. Alpiniści w przebraniach najpierw zapukali do okien, a potem wręczyli dzieciom upominki - pisze portal TUT.by.

Grupa Dziadków Mrozów najpierw spuściła się na linach z dachu i zapukała do okien dziecięcych sal, a potem wręczyła dzieciom prezenty. Fot. A_Peach/Flickr, CC BY 2.0 (zdj. ilustracyjne)

Akcję przeprowadzili w poniedziałek alpiniści przemysłowi z Mińska, którzy wcześniej odwiedzali już dziecięce szpitale m.in. w przebraniach superbohaterów.

- Patrzysz na dzieci, które są chore i zaczynasz rozumieć, że wszystkie twoje problemy nic nie znaczą. Tam, na sali, są prawdziwe problemy - powiedział jeden z alpinistów, którzy przebrali się za Dziadków Mrozów.

Pomysłodawcy skrzyknęli się w internecie, a kostiumy i prezenty, reagując na ich apel, przekazały mińskie przedsiębiorstwa. Grupa Dziadków Mrozów najpierw spuściła się na linach z dachu i zapukała do okien dziecięcych sal, a potem wręczyła dzieciom prezenty.

- Takie proste gesty są dla dzieci bardzo ważne, dla nich to magia - mówił jeden uczestników akcji Dzmitry Kaniuszeuski. - A dalej wszystko jest proste - zaczyna się wiara w siebie, łatwiej jest wyzdrowieć - przekonywał.

Wcześniej alpiniści m.in. myli okna ośrodka onkologii dziecięcej w Borowlanach pod Mińskiem w kostiumach bohaterów komiksów.

- To nic trudnego, założyć do pracy kostium, jeśli komuś może to sprawić radość - opowiadał inicjator pomysłu Kanstancin Karol.

Alpiniści zamierzają kontynuować swoje akcje, nie zważając na drobne niedogodności, jak wplątywanie się w liny brody Dziadka Mroza czy kostiumu Chewbacki.

Dziadek Mróz to świecki odpowiednik Świętego Mikołaja, spopularyzowany na terenie b. ZSRR w czasach sowieckich.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum