Bezsenność w Mediolanie: co minutę apteki sprzedają sto dawek środków nasennych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 września 2017 09:02

Mieszkańcy Mediolanu, włoskiej stolicy finansów, biznesu i mody, nie śpią z powodu stresu - informuje w poniedziałek (18 września) "Corriere della Sera". Co minutę w aptekach sprzedawanych jest tam 100 dawek preparatów nasennych, co daje ponad 6 tys. opakowań dziennie.

Bezsenność w Mediolanie: co minutę apteki sprzedają sto dawek środków nasennych
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak wynika z badań, specyfiki na sen przyjmuje tu 11 proc. dorosłych. Preparaty te stanowią 6 proc. wszystkich leków kupowanych w stolicy Lombardii. To wyższy odsetek niż w innych włoskich miastach.

W artykule na temat bezsenności w Mediolanie przytacza się opinie lekarzy, którzy nie mają wątpliwości co do tego, że jej przyczyną jest przede wszystkim nerwowy styl życia i pracy oraz towarzyszące jej napięcie.

- Wymagania w pracy są wysokie i trzeba wykonywać salto morale, by pogodzić życie rodzinne i zawodowe, co odbija się na jakości snu - ocenia dyrektor centrum medycyny snu miejscowego szpitala Niguarda Lino Nobili.

Lekarze zauważają, że wśród osób walczących z bezsennością powszechne jest też stosowanie antydepresantów, przed czym przestrzegają.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze