Bezpłatne badania w ramach akcji Strefa na Zdrowie

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 29 maja 2018 13:02

Ruszyła ogólnopolska akcja bezpłatnych badań Strefa na Zdrowie. Będzie ona obecna w ośmiu miastach w Polsce. Chodzi o Koszalin, Sieradz, Nową Dębę, Starogard Gdański, Włocławek, Siedlce, Legnicę i Białą Podlaską.

W ramach akcji będzie można wykonać m.in. badanie spirometryczne Fot. Archiwum

W specjalnie zaprojektowanym namiocie mieszkańcy tych miejscowości będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań kardiologicznych, endokrynologicznych, okulistycznych i badania spirometrycznego.

W tym roku w ramach akcji będzie można wykonać m.in badanie cholesterolu, glukozy, badanie wieku serca, TSH, spirometryczne, konsultacje pulmonologa, badania przesiewowe w kierunku jaskry (pomiar ciśnienia w gałce ocznej i badanie dna oka) oraz konsultacje okulistyczne.

Ideą akcji prozdrowotnej Strefa na Zdrowie jest ułatwienie pacjentom dostępu do badań, porad lekarskich i edukacji zdrowotnej. Akcja jest także odpowiedzią na długi czas oczekiwania w Polsce na wizytę u specjalisty.

Według danych Ogólnopolskiego Informatora o Czasie Oczekiwania na Świadczenia Medyczne czas oczekiwania na wizytę w poradni endokrynologicznej w Legnicy wynosi od 150 dni do ponad roku; w Koszalinie do kardiologa czekać trzeba 100 dni, do poradni okulistycznej w Białej Podlaskiej od 293 dni w górę, a w Starogardzie Gdańskim na świadczenia z zakresu endokrynologii - blisko rok.

Strefa na Zdrowie to ogólnopolski program bezpłatnych badań zainicjowany przez firmę Polpharma, który trwa od 2012 r. Do tej pory przebadanych zostało ponad 16 tys. pacjentów podczas 79 akcji bezpłatnych badań na terenie całej Polski.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum