Beata Małecka-Libera: niech ta wystawa będzie ostrzeżeniem przed czwartą falą pandemii

Autor: oprac. RR • Źródło: RR/Rynek Zdrowia08 września 2021 11:50

Niech ta wystawa będzie ostrzeżeniem przed bagatelizowaniem problemu, zwłaszcza przed czwartą falą pandemii, która coraz szybciej się do nas zbliża – powiedziała o otwartej w Dąbrowie Górniczej wystawie senator Beata Małecka-Libera.

  • W Dąbrowie Górniczej prezentowana jest wystawa poświęcona medykom zaangażowanym w walkę z pandemią koronawirusa
  • Pierwotnie zgromadzone eksponaty pokazywane były w Senacie RP, który ustanowił rok 2021 „Rokiem Pracownika Ochrony Zdrowia”, by w ten sposób podziękować im za ciężką pracę w walce z pandemią
  • Tylko w Polsce pandemia pochłonęła ponad 100 tysięcy ludzkich istnień, a wśród nich wielu lekarzy, pielęgniarek i wszystkich tych, którzy ratowali pacjentów – powiedziała senator Beata Małecka-Libera, z inicjatywy której wystawa prezentowana jest w Zagłębiu

Wystawa zdjęć, sprzętu medycznego, kombinezonów, szczepionek poświęcona jest medykom, którzy są na pierwszej linii walki z pandemią koronawirusa.

Każdy powinien walczyć z pandemią

- Pamiętajmy o wszystkich tych, którzy walczą z wirusem, ale także o tym, że sami możemy podjęć tę walkę przy pomocy jedynego leku jaki obecnie mamy, czyli szczepionką. Tylko w Polsce pandemia pochłonęła ponad 100 tysięcy ludzkich istnień, a wśród nich wielu lekarzy, pielęgniarek i wszystkich tych, którzy poświęcali swoje życie, aby ratować pacjentów – dodała Małecka-Libera, z inicjatywy której wystawa trafiła do Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Niebawem będzie ją można oglądać w Czeladzi.

Wystawa przygotowana została przez Senat RP wspólnie z przedstawicielami środowisk medycznych.

Z Senatu do Zagłębia

Jak przekonują organizatorzy, wystawa ma spełniać kilka celów. Po pierwsze, jest swojego rodzaju hołdem, symbolicznym podziękowaniem za ciężką i niebezpieczną pracę, jaką od ponad roku wykonuje personel medyczny. Drugi, równie ważny jest wymiar edukacyjny. Jesienią 2020 roku Senat RP ustanowił rok 2021 „Rokiem Pracownika Ochrony Zdrowia”, jako wyraz szacunku dla ciężkiej pracy w czasie walki z pandemią. To właśnie wtedy wystawa miała swoją premierę. Teraz trafiła do Zagłębia.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum